Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Liquidity | Ліквідність

Ліквідність - економічний термін, що позначає здатність активу швидко і без втрат у вартості бути купленим або проданим за ціною, близькою до ринкової. При здійсненні операцій ступінь ліквідності фінансового активу служить важливим критерієм при визначенні його ціни .

Ліквідність облігацій є відносним поняттям і не має єдиної загальноприйнятої методики. Для оцінки ліквідності необхідно звертати увагу на такі параметри:

1) Оборот торгів по облігації. Кількість угод по облігаціях, що проходять протягом дня, є одним з основних показників ліквідності.
2) Сфера діяльності емітента. Торгівля облігаціями компаній із різних сфер може відрізнятися через різних факторів на ринку.
3) Кредитний рейтинг емітента/облігації. Кількість угод щодо емісій з кредитним рейтингом, близьким до сміттєвого, може істотно відрізнятися від кількості угод щодо емісій з високим рейтингом.
4) Волатильність. Підвищена волатильність також може позитивно вплинути на оборот торгів і ліквідність облігації.
5) Обсяг випуску. Чим більше обсяг випуску, тим більша ймовірність реалізації активів через торги на біржі.
6) Стан фондового ринку. Ейфорія, паніка, кризи змушують інвесторів переглядати свої портфелі, тим самим збільшуючи кількості угод на ринку.
7) Вбудовані в облігації опції. Конвертованість, наявність оферт put/call і інші опції також можуть вплинути на ліквідність облігації. </ p>

Представлений перелік параметрів, що визначають ліквідність облігації, не остаточний і може бути набагато більшим. Це залежить від того, на якому ринку і паперами якого емітента торгує інвестор.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.