Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

LIBID (London Interbank Bid Rate) | LIBID (Лондонська міжбанківська ставка покупця)

Категорія — Процентні ставки
Лондонська міжбанківська ставка покупця (попиту) (LIBID) — це середня відсоткова ставка, за якою великі лондонські банки подають заявки на депозити у євро від інших банків на міжбанківському ринку. На відміну від LIBOR, яка є ставкою "аск", LIBID є ставкою "бід".

По суті, тоді як LIBOR — це ставка, за якою банки готові надавати гроші іншим банкам системи, LIBID — це ставка, за якою банки готові позичати гроші.

Таким чином, різниця між ними є спредом попиту-пропозиції щодо цих угод. Коли ставка LIBID є високою, це означає, що попит серед позичальників зростає.

LIBID доступна не всім; фактично вона стандартизована і загальнодоступна і використовується поза ринку міжбанківського кредитування. Найбільш поширеною валютою, що депонується як євровалюта, є долар США.

Існує середньозважене значення між ставками LIBOR та LIBID, яке називається Лондонською міжбанківською середньою ставкою (LIMEAN). Цей додатковий показник використовується для визначення різниці між двома ставками, що розглядаються. LIMEAN також застосовується фінансовими інститутами, які займають та позичають гроші на міжбанківському ринку (замість використання LIBOR або LIBID), та є надійним орієнтиром для середньоринкової ставки міжбанківського ринку.

Після поетапної відмови від LIBOR через недавні скандали із встановленням ставок, послідувала й поступова відмова від LIBID, починаючи з 2021 року. Фактично, згідно з Федеральною резервною системою та регуляторами Великобританії, остаточна відмова від ставки LIBOR відбудеться 30 червня 2023 року із заміною на Забезпечену ставку фінансування овернайт (SOFR).
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.