Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Legal Adviser | Юридичний консультант

Категорія — Учасники ринку
Юридичний консультант – у загальному сенсі це фізична чи юридична особа, яка надає консультаційні послуги у галузі юриспруденції. Він може працювати як з юридичними, так і з фізичними особами та надавати широкий спектр юридичних послуг, таких як складання документації, реєстрація та обслуговування підприємницької діяльності, вирішення спірних та конфліктних ситуацій, захист інтересів замовника у судових спорах, взаємодія з державними установами та багато іншого .

У рамках фондового ринку юридичний консультант надає послуги зі складання та опублікування емісійних документів відповідно до внутрішнього та міжнародного права, бере безпосередню участь в організації процесу андеррайтингу, надає консультації щодо актуальної законодавчої бази емісійного процесу та інших правових аспектів.

Юридичний консультант емісій може бути як співробітником фірми – емітента, так і представником спеціалізованих фірм. Якщо юридичний консультант не перебуває в штаті компанії, його діяльність може бути оформлена як одноразовою угодою, так і договором про тривалу співпрацю.

У юридичного консультанта може бути своя спеціалізація (наприклад, він може консультувати з питань складання емісійних документів), проте існують і широкопрофільні фахівці, які надають весь спектр юридичних послуг у межах якогось напряму (наприклад, фондового ринку).

Юридичний консультант, як правило, отримує обумовлену в договорі винагороду, однак у певних випадках розмір грошової винагороди залежить від результату роботи консультанта (наприклад, у разі успішної реалізації запланованого обсягу емісії). На фондовому ринку фахівці в галузі юриспруденції надають такі послуги як: складання емісійних документів для компанії, які займаються організацією всього емісійного процесу, включаючи опублікування в ЗМІ, андеррайтинг, випуск цінних паперів на біржі тощо.

Зважаючи на сильну залежність результатів емісії від професіоналізму юридичного консультанта, існують різні рейтинги, що дозволяють вибирати серед великої кількості фахівців найбільш відповідного вимогам компанії-емітента. На сайті Cbonds також існує ренкінгу юридичних консультантів по ряду країн.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.