Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Inverse Floater

Категорія — Види облігацій
Inverse Floater — це облігація або інший вид боргових зобов'язань, купонна ставка яких має зворотну залежність від Reference Rate. Інвестори, які використовують Inverse Floater, беруть на себе ризик потенційної втрати інвестицій через зміни процентних ставок.

Щоб розрахувати купонну ставку для Inverse Floater, необхідно відняти Reference Rate з фіксованої ставки по паперу. Таким чином, при зростанні Reference Rate ставка купона знижується, оскільки ставка віднімається від суми купонної виплати. Вища відсоткова ставка означає, що віднімається більше і власнику облігації платитимуть менше. Так само, коли відсоткові ставки падають, купонна ставка збільшується, тому що зі ставки купона віднімається менша сума.

Загальна формула купонної ставки може бути виражена як:
Ставка купона = Фіксована ставка - (Кредитне плече x Reference Rate)

Кредитне плече купона — це коефіцієнт, який ставка купона зміниться за зміни базової ставки на 100 базисних пунктів (б. п.).

Приклад Inverse Floater
Типовий Inverse Floater може мати термін погашення через 3 роки, виплачувати відсотки щоквартально та включати плаваючу ставку у розмірі 7% мінус подвійна тримісячна ставка LIBOR. У цьому випадку при підвищенні LIBOR знижується ставка виплат облігації. За такими паперами зазвичай визначається нижня межа ставки купона, що дорівнює нулю.
Терміни з цієї ж категорії