Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Interest Rate Swap (IRS) | Процентні свопи (IRS)

Процентний своп (англ. Interest Rate Swap - IRS) - похідний фінансовий інструмент (дериватив) в формі угоди між сторонами (контрагентами) про обмін періодичними процентними виплатами за деякою певній сумі встановленого номіналу, званого умовним номіналом (notional principal amount). Найчастіше в рамках цієї угоди одна зі сторін в зазначені дати протягом життя контракту виплачує іншій фіксовану процентну ставку, тоді як інша сторона погоджується виплачувати плаваючу ставку, що залежить від деякої базової ставки. На практиці ці платежі неттинга, тобто проводяться не два платежу, а один , що дорівнює різниці між розрахунковими величинами платежів, при цьому платіж здійснює та сторона, яка за результатами розрахунків повинна була заплатити більше. Крім зміни ставки з фіксованою на плаваючу процентний своп може допомогти змінити періодичність виплат (наприклад, з квартальної на піврічну).

Спочатку процентні свопи використовували для хеджування процентного ризику, проте з часом їх стали активно використовувати і в спекулятивних операціях, що призвело до того, що процентні свопи стали одним з найбільш ліквідних і популярних інструментів на світовому фінансовому ринку.

Інформацію щодо відсоткових свопів на сайті Cbonds можна знайти в розділі «Індекси» - «Терміновий ринок» - «Процентні свопи (IRS)» .
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.