Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Integral Multiple | Лот кратності

Категорія — Параметри емісії
Лот кратності - це мінімальна кількість цінних паперів за номіналом, з яким здійснюються розрахунково-депозитарні операції. По-іншому лот кратності ще називають«крок деномінації»або«крок торгового лота». Цей термін пов'язаний з термінами«номінал»і «мінімальний торговий лот».

Розберемо на прикладі. Припустимо, ви вибрали цінний папір, по якій номінал дорівнює 1000 грошових одиниць (доларів США, євро, лір, рублів, песо і т. П.), Мінімальний торговий лот відповідає 100 000 тих же грошових одиниць, а лот кратності еквівалентний 2000. Це означає, що мінімально ви можете купити 100 облігацій (на суму 100 000 грошових одиниць, в яких номіновано випуск), якщо ж хочете купити більше, то далі кількість може бути 102, 104, 106, тобто з кроком (лотом кратності) 2 штуки (або 2000 в грошах).

У переважній кількості випадків лот кратності збігається з номіналом, тобто крок покупки буде дорівнює 1 облігації. Але бувають і рідкісні приклади, коли лот кратності може бути більше номіналу (як в прикладі вище). Найбільш поширеним лотом кратності є 1000 грошових одиниць в валюті випуску.

Інформація про лот кратності конкретної облігації відображається на її сторінці в блоці «Інформація по емісії» під заголовком «Номінал».
Терміни з цієї ж категорії