Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Industrial Inflation | Інфляція в промисловості

Інфляція в промисловості - це зростання загального рівня цін на сировину та матеріали, а також на проміжні та кінцеві товари, вироблені промисловими підприємствами для внутрішнього ринку.

Одним з макроекономічних показників, за допомогою якого аналізується інфляція в промисловості, є індекс. цін виробників, який відображає зміну рівня цін виробників промислових товарів щодо такого ж періоду у попередньому чи базисному році. Індекс вимірюється у відсотках, розраховується органами статистики та центральними банками щомісяця (наприклад, США, Росії, Швеції, Іспанії, Польщі, Китаї, Греції) або щоквартально (наприклад, у Австралії, Гонконгу, Албанії, Омане, Фіджі).

На відміну від ІСЦ, цей індекс показує зміну цін на товари на оптовому рівні їх реалізації, тобто у тих, хто здійснив їх виробництво, тоді як ІСЦ відображає зміну цін у місцях кінцевої реалізації продукції. До розрахунку індексу включаються лише товари, а не товари та послуги, як до ІСЦ. Крім того, при розрахунку зміни цін виробників не враховуються імпортні товари. Зростання індексу цін виробників може передувати збільшення темпів споживчої інфляції. Індекс враховує всі етапи виробництва: сировину, проміжну стадію та готову продукцію.

На графіці нижче представлено зміну цін виробників у країнах із різних регіонів світу за 2016–2021 роки.



На графіку помітно, що навесні 2020 року ціни виробників знижувалися на тлі обвалу сировинних цін та кризи.

Ціни виробників також можуть розраховуватися в пунктах. Станом на травень - червень 2021 року максимальні значення цін виробників спостерігаються в Білорусі, Казахстані, Аргентині, Гані, Туреччини, мінімальні значення (менше 100 пунктів) - у Азербайджані, Катарі, Ірландії, на Філіппінах, у Сінгапурі .

У деяких країнах, наприклад, у США та Великобританії, з метою оцінки інфляції у промисловості застосовується такий показник, як базові ціни виробників, під час розрахунку яких виключаються певні категорії товарів. Наприклад, у США при розрахунку індикатора не враховуються ціни на їжу та енергоносії. В обох країнах індекси розраховуються та публікуються на щомісячній основі та вимірюються у пунктах.

На графіку можна ознайомитися з динамікою базових цін виробників у США та Великій Британії.



Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом
скринінг облігацій
Watchlist
Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.