Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Ijara | Іджара

Категорія — Ісламські фінанси
Форма сукук, похідна від структури фінансування оренди, - іджара. Іджара - форма лізингового договору, за яким одна сторона має право розпоряджатися заздалегідь визначеними благами. Дані блага створюються активом другої сторони в обмін на певну плату. При цьому договір іджару повинен дотримуватися двох принципів : плата не повинна бути відсотком, у період дії контракту не відбувається передачі права власності.

У угоді сукук аль-іджара організація, яка шукає капітал (оригінатор), продає активи компанії спеціального призначення (SPV). SPV випускає сукук для фінансування купівлі цих активів. SPV зберігає активи в довірчому управлінні власників сукук. Кожен власник сукук має пропорційну частку в активах (частка відповідає вартості їхніх інвестицій). Потім SPV здає в оренду придбані активи відправнику або афілійованій особі відправника.

Компанії спеціального призначення використовує орендні платежі для виплат власникам сукук. Виплата оренди за аль-іджаром необов’язково має бути прив’язана до термінів користування нерухомістю орендарем. Власники цього виду сукук беруть на себе всі витрати на утримання та ремонт нерухомості та відшкодування збитків у разі потреби.

Майно або нерухомість, що здаються в оренду та є предметом договору сукук іджара, бажано повинні бути зазначені у додатковій інформації.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.