Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Guarantor | Гарант

Категорія — Учасники ринку


Гарант (англ. Guarantor, синоніми поручитель, оферент ) - це фінансовий термін, що описує особу, яка гарантує виплату по облігації, займу або іншому фінансовим зобов’язанням у разі невиконання зобов’язань позичальником.
Наявність гаранта потрібна, коли здатність основного боржника або принципала виконувати свої зобов’язання перед кредитором (контрагентом) за контрактом ставиться під сумнів або коли існує певний державний чи приватний інтерес, що вимагає захисту від наслідків дефолту або прострочення виплат за зобов’язаннями довірителя.</br >
В якості гаранта облігації можуть виступати держава та її органи, установи, підприємства, фірми, банки. Найпоширенішим випадком є, коли гарантом облігації виступає материнська компанія емітента. В окремих випадках випуск облігацій може бути гарантований декількома гарантами.
Гарант виступає в якості, свого роду спів-підписанта, оскільки вони закладають свої власні активи або послуги, якщо виникає ситуація, в якій первісний боржник не може виконати свої зобов’язання.
Існування гаранта у облігації призводить до зниження ризику невиплати за зобов’язаннями і збільшує інвестиційну привабливість активу, сприяє підвищенню кредитного рейтингу облігації. У деяких випадках, наявність гаранта так само дозволяє емітенту випустити облігації з більш низькою ставкою купона.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.