Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Greenshoe Option

Категорія — Опціони і їх види

Greenshoe або Over-Allotment – опціон, що надає андеррайтеру право на розміщення додаткового обсягу акцій або конвертованих облігацій при їх первинному розміщенні. Даний опціон може бути виконаний не пізніше ніж через 30 днів з моменту первинного розміщення, і додатковий обсяг розміщення в рамках опціону не може перевищувати 15% від початкового.

Greenshoe опціон зазвичай виконується у разі, якщо попит на цінні папери перевищує пропозицію, тим самим дозволяючи емітенту залучити додатковий капітал у рамках того ж розміщення, а андеррайтеру, відповідно, збільшити комісійні доходи за організацію угоди.

Крім того, greenshoe опціон може використовуватися андеррайтером як механізм стабілізації ринкової ціни паперів. У випадку, якщо після завершення первинного розміщення вартість цінних паперів впаде, андеррайтер може викупити папери з ринку, тим самим спровокувавши зростання ціни, а потім дорозмістити папери в рамках greenhoe опціону за початковою ціною розміщення. Аналогічним чином, якщо ринкова ціна виявиться вищою від ціни розміщення, андеррайтер має право викупити додатковий обсяг у рамках greenshoe опціону за початковою ціною, тим самим компенсувавши свої збитки від різниці цін.

Приклади конвертованих облігацій з greenshoe опціоном у базі Cbonds:
Chefs’ Warehouse, 2.375% 15dec2028, USD (Conv.)
NextGen Healthcare, 3.75% 15nov2027, USD (Conv.)

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.