Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Green Quantitative Easing | Зелене кількісне пом&#146якшення

Зелене кількісне пом’якшення або Green quantitative easing (GQE) аналогічне класичному кількісному пом’якшенню. Це форма монетарної політики, коли Центральні банки країн купують собі в портфель цінні папери.

Основна відмінність зеленого кількісного пом’якшення полягає в тому, що замість купівлі будь-яких активів центральні банки набувають активи, що використовуються для фінансування стійких та екологічно безпечних проектів, наприклад, зелені облігації.

Крім цього, класичне QE це тимчасова програма для стабілізації економіки країни, тоді як програма зеленого кількісного пом’якшення розрахована на довгострокові зобов’язання центральних банків. Основною метою GQE є не економічне зростання, а підтримка економіки для переходу до сталого розвитку.

ЦП може купувати зелені облігації, випущені як державними організаціями, і приватними. Також програма GQE може позитивно вплинути на створення робочих місць, оскільки може підвищити економічну активність у зеленому секторі.

Крім того, підтримка Центральних банків може допомогти знизити ризики для інвесторів у зелені облігації.
Купуючи корпоративні зелені облігації, Центральний банк сприяє зниженню процентної ставки за цими облігаціями. В результаті організації стають більш зацікавленими інвестувати в проекти, пов’язані з відновлюваними джерелами енергії та енергоефективністю. Нижча вартість запозичень на ринку призводить до того, що компанії випускають облігації замість банківських кредитів.

Особливо активно програму GQE застосовує ЄЦБ.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.