Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Grace period | Грейс-період

Грейс-період (англ. grace period) (у широкому розумінні) - це пільговий період кредитування, при якому відсотки за користування коштами не нараховуються.

Стосовно ринку облігацій грейс-період — це період після настання технічного дефолту, в рамках якого емітент може виплатити суму заборгованості з купона. , Виконати оферту або погасити основну суму боргу. Якщо емітент встигає виконати свої зобов’язання, то технічний дефолт не переходить у статус дефолту. Якщо до закінчення грейс-періоду емітент не зміг зробити виплату, настає дефолт. Протягом грейс-періоду інвестори та кредитори не можуть подавати позови з метою розпочати процедуру банкрутства емітента.

Грейс-період виражений днями після невиконання зобов’язання емітента і вказується в емісійних документах, але також може бути зафіксований законодавчо (наприклад, не більше 10 днів, якщо інший термін не вказаний у проспекті емісії).

Інформацію з обслуговування боргу, довжину грейс-періоду щодо конкретних емісій можна переглянути на сторінці облігацій у блоці «Обслуговування боргу». Приклад паперу, за яким настав технічний дефолт, що не перейшов у статус дефолту, оскільки емітент встиг виплатити борг протягом терміну грейс-періоду: https://cbonds.ua/bonds/660061/

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.