Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Global Depositary Note (GDN) | Глобальна Депозитарна Нота (GDN)

Категорія — Види облігацій
Глобальна депозитарна нота (GDN) - це борговий інструмент, створений банком-депозитарієм, який підтверджує право власності інвестора на борговий цінний папір, номіновану в місцевій валюті. Глобальна депозитарна нота (GDN) повністю відтворює умови базової облігації (процентна ставка, термін погашення, кредитна якість і ін.). Головна відмінність глобальної депозитарної ноти від базової локальної облігації полягає в тому, що всі розрахунки по GDN здійснюються в доларах США. Також операції купівлі-продажу GDN враховуються в Європі в Euroclear і Clearstream і в США в Depository Trust Company (DTC).

Глобальна депозитарна нота служить для того, щоб інвестори з абсолютно різних країн могли інвестувати в цікаві для них локальні облігації, до яких без GDN вони б не мали доступу. При цьому власник не несе додаткового валютного ризику, пов'язаного з коливаннями валюти початкової базової емісії долара США. Для локального облігаційного ринку глобальна депозитарна нота також є корисною, оскільки дозволяє залучати міжнародних інвесторів, диверсифікуючи пул інвесторів.

Аналогом глобальної депозитарної ноти на ринку облігацій є депозитарна розписка на ринку акцій.

Знайти глобальні депозитарні ноти в базі Cbonds можна через «Пошук облігацій», вибравши в блоці «Класифікатор» - «Шукати тільки» - «Global Depository Notes»і налаштувавши інші необхідні для вас фільтри.

Приклад глобальної депозитарної ноти: Колумбія, 10% 24jul2024, COP (GDN) US195325CK91.
Терміни з цієї ж категорії