Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Global Depositary Note (GDN) | Глобальна Депозитарна Нота (GDN)

Категорія — Види облігацій
Глобальна депозитарна нота (GDN) - це борговий інструмент, створений банком-депозитарієм, який підтверджує право власності інвестора на борговий цінний папір, номінований у місцевій валюті. Глобальна депозитарна нота (GDN) повністю відтворює умови базової облігації (відсоткова ставка, термін погашення, кредитна якість та ін.). Головна відмінність глобальної депозитарної ноти від базової локальної облігації у тому, що це розрахунки по GDN здійснюються у доларах США. Також операції купівлі-продажу GDN враховуються в Європі в Euroclear і Clearstream та у США в Depository Trust Company (DTC).

Глобальна депозитарна нота служить для того, щоб інвестори з абсолютно різних країн могли інвестувати в локальні облігації, що їх цікавлять, до яких без GDN вони б не мали доступу. У цьому власник не несе додаткового валютного ризику, що з коливаннями валюти початкової базової емісії до долара США. Для локального облігаційного ринку глобальна депозитарна нота також корисна, оскільки дозволяє залучати міжнародних інвесторів, диверсифікуючи пул інвесторів.

Аналогом глобальної депозитарної ноти на ринку облігацій є депозитарна розписка на ринку акцій.

Знайти глобальні депозитарні ноти в базі Cbonds можна через «Пошук облігацій», обравши в блоці «Класифікатор» — «Шукати тільки» — «Global Depository Notes» та налаштувавши інші необхідні для вас фільтри.

Приклад глобальної депозитарної ноти: Колумбія, 10% 24jul2024, COP (GDN) US195325CK91.
Терміни з цієї ж категорії
Registration is required to get access.