Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

GDP-Linked Bond

Категорія — Види облігацій
Облігація, прив’язана до ВВП, є борговий цінний папір, виплати за яким пов’язані з динамікою ВВП держави. Ці цінні папери останнім часом привернули до себе деяку увагу, у тому числі всередині G20 у контексті обговорення можливих шляхів підвищення стійкості міжнародної фінансової системи.

Країни-емітенти зазвичай випускають облігації з фіксованим купоном. Однак є можливість випускати облігації з купонними виплатами, прив’язаними до платоспроможності уряду. Облігації, прив’язані до ВВП, котрим виплати пов’язані з динамікою ВВП країни-емітента, є прикладом такого інструмента. Облігації, прив’язані до ВВП, може бути структуровані різними шляхами. Наприклад, виплата номіналу та/або купонні виплати можуть бути пов’язані з ВВП, або показник ВВП, що приймається до відома, може бути реальним або номінальним.

Облігації, прив’язані до ВВП, можуть мати «моральні» ризики, тому що уряди можуть бути безпосередньо зацікавлені у «паперовому» стримуванні зростання ВВП у спробі зменшити власні витрати на обслуговування боргу. Проте, ці ризики можна пом’якшити за рахунок зміцнення незалежності національних статистичних агентств або із залученням міжнародних організацій до процесу перевірки даних.

Сьогодні інструменти, прив’язані до ВВП, найчастіше випускалися урядами у межах реструктуризації боргу країни. Наприклад, цінні папери, прив’язані до ВВП, випускалися Аргентиною у 2005 році, Грецією - у 2012 році і Україною — 2015 року. Також примітним був випуск аналогічного боргового інструменту Італією в 2020 році.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.