Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Forward contract | Форвардний контракт

Форвард - похідний фінансовий інструмент, договір між двома учасниками, згідно з яким продавець зобов'язується поставити, а покупець - сплатити та отримати певну кількість базового активу в майбутньому за ціною, визначеною в момент укладання угоди. На відміну від ф'ючерсу, форвард - не біржовий контракт. Він укладається на будь-який термін за домовленістю сторін.Обсяг передбачуваних поставок також регулюється лише взаємною угодою.Форварди найчастіше укладаються між банками.Предметами форвардних контрактів, як правило, стають валюти та процентні ставки.

У форвардному контракті мають бути закріплені такі умови: Тендери: • обсяг контракту; Тендери: • форвардна ціна; Тендери: • форвардна дата;

• методика розрахунки ціни-орієнтиру.

Розрізняють два типи форвардних контрактів: розрахунковий та постачальний.

Розрахунковий форвардний контракт закінчується взаємними розрахунками сторін угоди, а не постачанням базового активу. Умови розрахунків визначаються різницею ціни-орієнтиру, наприклад курсу Центрального Банку на день виконання контракту, та форвардною ціною, зафіксованою під час укладання контракту.

Якщо ціна-орієнтир буде вищою за форвардну ціну, то покупець отримає прибуток у розмірі:

(Ціна-орієнтир – Форвардна ціна) * Обсяг контракту

Продавець, у свою чергу, отримає збиток у розмірі:

(Форвардна ціна – Ціна-орієнтир) * Обсяг контракту

У разі якщо ціна-орієнтир виявиться нижчою за форвардну, навпаки, покупець отримає збиток, а продавець — прибуток.

Поставний форвардний контракт - є правом та обов'язком для однієї сторони контракту купити, а для другої сторони правом та обов'язком продати базовий актив, закріплений у контракті, за певною ціною, у певній кількості, у певний момент у майбутньому.

Якщо ринкова ціна в момент реалізації поставного форвардного контракту буде вищою за фіксовану в контракті, то покупець отримає прибуток у розмірі:

(Спот-курс на ринку – Форвардна ціна) * Обсяг контракту

Продавець, у свою чергу, отримає збиток у розмірі:

(Форвардна ціна – Спот-курс на ринку) * Обсяг контракту

Розрізняють також види форвардних контрактів:
Купити • Валютні. Валютний форвардний контракт – це угода, яка дозволяє сторонам угоди зафіксувати обмінний курс конвертації валютної пари у майбутньому. У разі розрахункового валютного форварда виконує платіж лише той учасник угоди, який зазнав збитків.
Купити • Процентні. Відсотковий форвардний контракт переважно використовується для хеджування. Це угода про умови залучення або розміщення грошових ресурсів, яке буде виконано в певний момент у майбутньому. Такий вид форвардного контракту включає такі типи угод, як: FRA (Forward Rate Agreement), ERA (Exchange Rate Agreement), FXA (Forward Exchange Agreement). Ціни на товари • Товарні. Товарний форвардний контракт має на увазі під собою фіксацію умов постачання товару в певний момент у майбутньому, за заздалегідь зафіксованою ціною та у певній кількості.
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом
скринінг облігацій
Watchlist
Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.