Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Fed rate, federal funds rate | Ставка ФРС, ставка за федеральними фондами

Категорія — Процентні ставки
Ставка по федеральних фондах, або ставка ФРС, - це цільова процентна ставка, встановлена ​​Федеральним комітетом з відкритих ринків (FOMC), на основі якої комерційні банки займають і дають в борг свої надлишкові резерви один одному на короткі терміни (як правило, overnight) .

Федеральний комітет з відкритих ринків (FOMC), орган, який визначає грошово-кредитну політику Федеральної резервної системи, збирається вісім разів на рік для визначення ставки по федеральних фондах.

Ставка по федеральних фондах може впливати на короткострокові ставки по споживчих кредитах і кредитних картах, а також на фондовий ринок.

Згідно із законом банки повинні підтримувати резерв, рівний певному відсотку їх депозитів на рахунку в Федеральному резервному банку. Сума грошей, яку банк повинен тримати на своєму рахунку в ФРС, відома як резервне вимога і грунтується на відсотковій частці від загальних депозитів банку.

Цільове значення ставки, встановлений Федеральною резервною системою, досягається за допомогою операцій на відкритому ринку. Так як ФРС не може встановити точне значення ставки за допомогою таких операцій, реальне значення може коливатися поблизу цільового.

Ставка по федеральних фондах є однією з найбільш важливих процентних ставок в економіці США, оскільки вона впливає на грошово-кредитні і фінансові умови, які, в свою чергу, впливають на критичні аспекти економіки в цілому, включаючи зайнятість населення, зростання економіки і інфляцію.
Терміни з цієї ж категорії