Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

EURIBOR

Категорія — Процентні ставки

Euribor (Європейська міжбанківська ставка пропозиції, від англ. Euro Inter Bank Offered Rate) - це базова відсоткова ставка для форвардних фінансових операцій, що здійснюються на міжбанківському ринку. Вона є середньозваженою відсотковою ставкою за фінансовими операціями в євро між основними європейськими банками (виключаючи з розрахунку найнижчу в 15% і найвищу в 15% з одержуваних ставок), встановлену Європейським інститутом грошових ринків.

Основні європейські банки - це група з 19 банків, що належать Європейському союзу (діють як у єврозоні, так і в інших країнах), які відповідають високим вимогам надійності щодо короткострокових вкладів.

Фактично створення Euribor збігається із створенням євро (4 січня 1999 року) і було покликане замінити різні ставки грошового ринку, що спостерігалися в окремих країнах Європейського Союзу.

Величина ставки Euribor оновлюється щодня: щоранку, о 10:45, відкривається система Target, банки надають дані компанії Global Rate Set System LTD, а до 11:00 ці дані переробляються та публікуються.

Зазначена компанія займається лише аналізом даних, переданих банками, їх обробкою шляхом складання простого середнього значення індивідуальних ставок (за винятком з розрахунку, як уже згадувалося, найнижчі та найвищі індивідуальні ставки у 15%, отримані для чистоти розрахунку) і, нарешті, публікує щоденні значення різних оновлених ставок Euribor із заокругленням до третього знака після коми. Отримане числове значення відповідає 70% від початкового середнього значення і є Euribor у зазначений термін.

Єдиної ставки Euribor не існує, залежно від терміну дії вкладу розрізняють ставок Euribor, які будуть змінюватись від ставки Euribor на 1 тиждень до ставки Euribor на 1 рік.

Очевидно, що 1-тижневу ставку Euribor буде використано для облігацій або кредитних контрактів з терміном погашення 1 тиждень, 3-місячну ставку Euribor буде використано для строків погашення 3 місяці і так далі.

Як і у випадку з усіма процентними ставками по відношенню до терміну їхньої дії, Euribor, як правило, збільшується зі збільшенням терміну дії кредиту. За інших рівних умов 1-річна ставка Euribor буде, як правило, вищою, ніж 6-місячна ставка Euribor, яка, у свою чергу, буде вищою, ніж 3-місячна ставка Euribor, і так далі.

Приклад облігації з 1-місячною ставкою Euribor; Приклад облігації з 3-місячною ставкою Euribor; Приклад облігації з 6-місячною ставкою Euribor.

Значення Euribor

Ставка Euribor вважається дуже надійним індикатором вартості грошей, але водночас дуже чутлива до тенденцій ринку. Нерідко завдяки своїм характеристикам Euribor передбачає час, фіксуючи зміни вартості грошей за кілька тижнів до того, як Європейський центральний банк зробить ці зміни. Як правило, за умов схильності ринків до зростання або падіння Euribor коригується відповідним чином. Наприклад, якщо через 6 місяців очікується підвищення процентних ставок, це не сильно вплине на 1-місячну і 3-місячну ставку Euribor, яка залишиться майже незмінною, але 6-місячна або 1-річна ставка Euribor відразу ж покаже тенденцію до підвищення.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.