Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

ESTR (Euro short-term rate, €STR)

Категорія — Процентні ставки
€STR (Euro Short-Term Rate), раніше називалася ESTER, - ставка, що відображає середньозважену вартість незабезпеченого запозичення овернайт на міжбанківському ринку єврозони. У 2018 році €STR була запропонована як нова безризикова ставка грошового ринку, яка є заміною трьом ризиковим ставкам: EUR LIBOR , EURIBOR, EONIA. Заміна ставки пов’язана з реформою бенчмарків у світі.

Незважаючи на те, що розроблено ставку було в 2018 році, перша її публікація відбулася лише 2 жовтня 2019 року. До цього моменту публікувалася pre-€STR – ставка, розрахована на основі даних та за методологією «реальної» €STR.

Адміністратором за ставкою €STR є Європейський центральний банк. ЄЦБ збирає статистичну інформацію про діяльність грошового ринку в Європейському валютному союзі та публікує її у звіті MMSR. На основі середньозваженого зрізаного на 25% від верхнього та нижнього кордону обсягу угод 50 банків-учасників MMSR розраховується €STR. Пропорційний розрахунок застосовується до обсягів, які перекривають порогові значення для усічення, щоб гарантувати, що рівно 50% від загального допустимого обсягу використовується при обчисленні середньозваженого обсягу.

Європейський центральний банк публікує €STR о 08:00 CET наступного робочого дня за попередній (календар TARGET2).

У 2019 році середньоденний обсяг угод, на основі яких розраховувалася ставка pre-€STR, склав т 37 мільярдів євро. Це більш ніж у 15 разів перевищує обсяг ринку транзакцій EONIA. У середньому значення pre-€STR нижче EONIA на 8.5 б.п.

У порівнянні з EONIA ставка €STR більш стабільна через більшу кількість банків-учасників, більший обсяг угод та принцип зрізаного обсягу при розрахунку значення ставки. Серед особливостей €STR можна виділити зворотний ефект кінця місяця – значення €STR падає наприкінці місяця, тоді як значення EONIA зростає.

Лондонська клірингова палата розпочне кліринг €STR-свопів 21 жовтня 2019 року.

У другому кварталі 2020 року планується перехід на дисконтування термінових інструментів за ставкою €STR.

Перший випуск FRN облігацій на основі безризикової ставки €STR провів емітент Landeskreditbank Baden-Wurttemberg у вересні 2019-го. Це 2-річний випуск на 250 млн. євро, процентна ставка залежить від €STR + 2%.

Детальніше про реформу LIBOR та інші міжбанківські ставки ви можете прочитати в серії статей Cbonds Review: Відмова від IBOR та перехід до нових бенчмарків і Реформа бенчмарків: все йде за планом?
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.