Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

ESG - criteria | ESG - критерії

Категорія — ESG
ESG (абревіатура від англійської environment, social, governance) — це критерії, що лежать в основі принципів відповідального фінансування.

Принципи відповідального фінансування були розроблені за підтримки Організації Об’єднаних Націй з метою формування в інвесторів вимог до рівня екологічних, соціальних та управлінських ризиків компаній, що фінансуються, для розвитку стійкості світової фінансової системи.

ESG-критерії включають:
E — environment (англ. «довкілля»), екологічні аспекти діяльності компанії. Дана категорія включає оцінку впливу компанії на виснаження природних ресурсів, забруднення навколишнього середовища, знищення лісів, зміну клімату і інші екологічні чинники.

S — social (англ. «суспільство»), соціальні аспекти діяльності компанії.
Соціальні аспекти включають в себе відносини компанії з працівниками, у тому числі: охорона праці та безпека умов діяльності співробітників, гендерний склад, робота з усунення дискримінації у всіх її формах, взаємодія компанії з місцевими спільнотами.

G — governance (англ. «корпоративне управління»), управлінські аспекти діяльності компанії.
Включають систему винагороди осіб, які управляють компанією, залученість компанії до корупційних схем, участь компанії в благодійності, податкову стратегію . Оцінка ESG-критеріїв. На даний момент немає єдиної шкали критеріїв ESG, а оцінку діяльності фірм на відповідність цим факторам здійснюють рейтингові агентства. У зв’язку з відсутністю єдиної методології оцінки різних рейтингових агентств можуть відрізнятися.

Плюси та мінуси використання при прийнятті рішень про інвестування
Позитивною стороною використання ESG-критеріїв є уникнення компаній, які потенційно можуть бути залучені до екологічних та політичних скандалів і внаслідок цього втратити платоспроможність.
З іншого боку, дотримання ESG-критеріям тягне за собою додаткові витрати з боку компанії, що може погіршувати її фінансові показники.
Приклади облігацій компаній із високими оцінками ESG-критеріїв на думку дослідницької організації MSCI: Microsoft, 2% 8aug2023, USD, Alphabet, 1.1% 15aug2030, USD, Agilent Technologies, 2.1% 4jun2030, USD
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.