Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Default | Дефолт

Дефолт (від англ. Default - невиконання зобов’язань) - невиконання договору позики, тобто невиплата своєчасно відсотків чи основного боргу за борговими зобов’язаннями або за умовами договору про випуск облігаційної позики.

Дефолт по облігації може бути при відсутності виплати купону, амортизації або погашення номіналу, відмови від викупу облігацій по оферті, якщо це було передбачено емісійними документами. Важливо розуміти, що можлива ситуація, коли у емітента є кілька випусків і по частині з них настав дефолт, а по частині - немає (хоча б з тієї причини, що дата чергової виплати ще не пройшла). Однак якщо в умовах облігацій емітента, який допустив дефолт, є ковенанта на крос-дефолт, то дефолт може бути оголошений по ковенанті, незважаючи на те що формально платежі за цим випуском могли бути виконані.

Дефолт настає в тому випадку, якщо емітент не зміг виконати свої зобов’язання в належні дати і далі в рамках періоду технічного дефолту (протягом grace period). Грейс-період вказано в емісійних документах, але також може бути зафіксований законодавчо (наприклад, не більше 10 днів, якщо інший термін не зазначений у проспекті емісії).

Іноді, щоб уникнути повної втрати грошових коштів, власники облігацій домовляються з емітентом про відстрочку платежу, зменшенні його розміру і обміні поточного випуску на новий. Цей процес називається реструктуризацією боргу.

Інформацію по обслуговуванню боргу і дефолтів по конкретним емісій можна подивитися на сторінці облігацій, за якими дефолт був допущений. Наприклад: https://cbonds.ua/bonds/317799/.

Минулі дефолти по облігаціях можна подивитися в «Календарі подій».

По російському ринку облігацій Cbonds розраховує статистику невиконаних зобов’язань. Ці дані можна знайти в розділі «Індекси» в групі «Статистика ринку облігацій» і підгрупі «Кількість невиконаних зобов’язань».

В індексах також опублікована ймовірність дефолту по країнам, розрахована ICE на основі даних по CDS відповідного терміну. наприклад: ймовірність дефолту Туреччини протягом найближчих 10 років.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.