Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Credit Default Swap (CDS) | Кредитний дефолтний своп (CDS)

Кредитно-дефолтний своп (англ. Credit Default Swap - CDS) - похідний фінансовий інструмент, за яким продавець кредитного захисту погоджується виплатити покупцеві певну в контракті суму (як правило, номінал за вирахуванням відновленої вартості боргу) у разі настання певної кредитної події. Натомість покупець CDS здійснює разову або регулярні виплати, відповідні сумі відшкодування. Список кредитних подій, при яких настає виплата по CDS, визначається сторонами контракту. Це може бути невиплата основної суми боргу, наступ технічного дефолту, відмова від виплати купонних платежів, реструктуризація боргу і т. п.

Вартість премії по CDS безпосередньо залежить від оцінки надійності емітента ринком. Котирування CDS оперативніше реагують на погіршення фінансового стану позичальника, ніж рейтингові агентства. Чим вище вартість дефолтних свопів, тим вище ризик.

Примітна історія CDS. Вважається, що кредитно-дефолтні свопи були придумані співробітницею JP Morgan Блайт Мастерс в 1994 році. Незважаючи на відносно недавнє створення, CDS швидко став популярним фінансовим інструментом. За даними Міжнародної асоціації свопів і деривативів, обсяги торгів CDS з 2003 по 2007 рік щорічно подвоювалася. До початку 2008 року обсяг ринку CDS склав 62,2 трильйона доларів США, що перевищувало обсяг світового ВВП.

Спочатку CDS замислювався як інструмент хеджування кредитних ризиків, проте дуже швидко став популярним у спекулянтів. Завдяки його активному поширенню банки видавали кредити низької якості, не сильно оцінюючи кредитоспроможність позичальників. Це призвело до створення міхура на ринку іпотеки в США, який в 2007 році став однією з основних причин фінансової, а потім і світової економічної кризи.

Інформацію про вартість CDS на суверенний борг різних країн можна знайти на сайті Cbonds в розділі «Індекси» - «Терміновий ринок» - «Кредитно -дефолтні свопи (CDS)». Наприклад: CDS 10Y Білорусь

На основі котирувань CDS вважається ймовірність дефолту того чи іншого емітента за період, який відповідає періоду CDS. Інформацію про ймовірність дефолту (на основі CDS) можна знайти там же, в розділі «Індекси» - «Терміновий ринок» - «Імовірність дефолту (на основі CDS)».

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.