Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Church Bonds

Категорія — Види облігацій

Church Bonds - вид облігацій, при якому позичальником коштів виступає церква, а як забезпечення кредиту виступає церковне майно.

Церковні облігації, як і інші цінні папери, регулюються державними органами безпеки, які в обов’язковому порядку перевіряють облігації на відповідність правилам і стандартам, покликаним захистити інвесторів. У свою чергу церкви, які планують випуск таких облігацій, зобов’язуються укласти договір страхування відповідальності та випадкових збитків на церковний об’єкт на весь термін дії облігаційної позики. Крім того, для випуску церковних облігацій емітенту-церкві необхідно надати банку-організатору випуску докази наявності доступного доходу для виплати боргу, а також визначити вартість майна, яке закладається як застава.

Слід зазначити, що церковні облігації також мають ряд специфічних ризиків:

1. Ризик банкрутства церкви – незважаючи на те, що облігації забезпечуються заставною на церкву, на процесі стягнення майна може негативно позначитися процедура банкрутства. Існує ймовірність, що виручка з продажу церковного майна не зможе повністю покрити облігації, що залишилися в обігу, і це особливо актуально у випадку, якщо церковна облігація випускається з метою залучення коштів для будівництва нового об’єкта;

2. Окремим ризиком можна назвати зміну персоналу церкви, наприклад, зміна пастора, що користується популярністю у парафіян, що суттєво може вплинути на церковні збори, що входять до доходу, що використовується для виплати основного боргу.

3. Знижений ризик реінвестування – номінальна вартість основного боргу збільшується відповідно до темпів інфляції за рахунок нарахування інфляційної компенсації.

До недоліків даного виду облігацій також можна віднести:

1. За рахунок своєї специфічності церковні облігації вважаються активом з низькою ліквідністю;

2. Церковні облігації не оцінюються кредитними агентствами, що суттєво підвищує кредитний ризик облігації.

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.