Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Categories of structured products | Категорії структурних продуктів

Категорія — Структурні продукти
Структурні продукти включають інструменти із захистом капіталу, підвищеної прибутковості, за участю, з кредитним плечем і гібридні.

Кожна категорія складається із різних типів структурних нот. Категоризація необхідна, щоб виділити інструменти щодо співвідношення ризику та прибутковості.

Ноти із захистом капіталу забезпечують мінімальний дохід і зазвичай гарантують повернення інвестору 90–100% від номінальної вартості на дату погашення ноти. На додаток інвестор має шанс отримати дохід за сприятливої ​​зміни ціни базового активу структурного продукту. Класичною схемою створення даного продукту є придбання емітентом структурної ноти інструменту з фіксованою прибутковістю, відсоток яким профінансує купівлю опціону на акцію. У разі виконання опціону у грошах (ITM) інвестор отримує дохід у момент погашення ноти. В іншому випадку інвестору сплачується лише номінальна вартість ноти.

Останнім часом ця категорія не користується популярністю серед інвесторів, ні серед емітентів. Причина — дуже низькі прибутковості облігацій, випущених у світових валютах (долар, євро, фунт стерлінгів, єна). При невеликому купонному потоці від облігації емітент структурних нот неспроможна профінансувати у необхідному обсязі купівлю базисного активу доходом облігації. Мінімальна участь у зміні базисного активу веде до того, що доходність структурних продуктів із захистом капіталу близька до нуля.

Інструменти підвищеної прибутковості пропонують дохід значно вище, ніж ноти із захистом капіталу, але не гарантують повне повернення інвестицій чи гарантують за умови, що станеться певна подія, визначене за умови випуску структурованої облігації. Крім того, дохід також обмежений зміною ціни базового активу, тобто інвестор передбачає, що базовий актив перебуватиме в певних рамках.

Переклади участі мають необмежений дохід та необмежений ризик, оскільки повністю прив’язані до зміни динаміки базисного активу. Інвестор припускає, що ціна базисного активу змінюватиметься лише у необхідну для інвестора сторону, тобто спостерігатиметься певний тренд.

Ноти з кредитним плечем створені для інвесторів, які хочуть отримати дохід, який випереджає зміну вартості базисного активу завдяки дії кредитного плеча. У таких нотах закладено максимальний ризик, у разі несприятливого руху ціни базисного активу буде досягнуто стоп-лосс по базисному активу, і інвестор може втратити всі вкладення.

Існують типи структурних продуктів, що повністю не потрапляють до описаних вище категорій, оскільки в них можуть міститися параметри від продукту із захистом капіталу (або з будь-якої іншої категорії) з якоюсь надбудовою, що впливає на умови виплат доходу. Таким прикладом можуть бути структурні продукти, прив’язані до кредитних подій референсних компаній чи цінних паперів.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.