Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

Asset-Backed Commercial Paper | Забезпечені активами комерційні папери (АВСРs)

Категорія — Види облігацій
Комерційні папери, забезпечені активами – це короткостроковий фінансовий інструмент. Його зазвичай використовують для диверсифікації портфеля та отримання короткострокового прибутку. Термін погашення може становити від 90 до 270 днів, а сам папір зазвичай випускається фінансовою установою або великою компанією з метою погасити короткострокові борги та/або зобов'язання Гарантії за цим типом комерційних паперів надаються самим емітентом, ними можуть виступати його фізичні активи, наприклад, дебіторська заборгованість, тому цей фінансовий інструмент ідеально відповідає короткостроковим потребам у ліквідності.

Цей різновид комерційних паперів випускається компаніями спеціального призначення (SPV) саме для таких випадків. Термін погашення паперів становить не більше 270 днів з дати випуску, при цьому їх основна відмінність від інших типів комерційних паперів полягає в забезпеченні: емітент гарантує надійність АВСРs різними фінансовими активами, такими як комерційна позика або боргове зобов'язання. Усі активи, надані як застава, зазвичай мають дуже високий кредитний рейтинг (AAA).

Інвестори купують забезпечені активами комерційні папери за ціною, нижчою, ніж їхня номінальна вартість. У день погашення паперу покупець отримує 100% номінальної вартості фінансового інструменту. У цьому процесі також беруть участь агенти з розміщення – вони відповідають за компенсаційні виплати інвесторам від емітента.

Переваги цього типу комерційних паперів – це їхнє джерело короткострокової ліквідності та відсутність високих ризиків, що, до речі, є типовим для всіх короткострокових фінансових інструментів. ABCP більш безпечні, ніж звичайні комерційні папери, для яких не передбачено жодного забезпечення. В той же час, проблема може полягати в характері фінансових активів, наданих як заставу. Під час світової фінансової кризи 2007-2008 років компанії спеціального призначення все частіше надавали як заставу неліквідні активи або позикові кошти, що не забезпечувало належного рівня гарантій. Більше того, термін погашення фінансових активів, наданих як застава, завжди повинен відповідати заявленому часу дії інструменту, а довгострокові активи, такі як іпотечні кредити, ніколи не можуть виступати як застава.
Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.