Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

1st Lien | Перше право утримання

Категорія — Параметри емісії

Перше право утримання (first lien або 1st lien) – старший ранг облігації, що має більш високий пріоритетом у виплатах за неможливості позичальника забезпечувати зобов’язання в порівнянні з рангами по праву утримання (second lien тощо).

Принцип використання права утримання побудований на можливості власника реалізувати майно емітента у пріоритетному порядку для забезпечення відсутніх платежів по облігації, при цьому майно, яке служить об’єктом права утримання, не може бути реалізовано іншим способом і на забезпечення інших зобов’язань емітента, а також перебуває в обтяженні ще на етапі формування емісії.

Весь старший борг по праву утримання має пріоритет над субординованим боргом, тому у разі дефолту емітента кредитори, які володіють субординованим боргом, не можуть отримати виплати доти, доки всі власники основного боргу не будуть повністю сплачені або всі вимоги власників такого старшого боргу не будуть задоволені.

Часто облігації з різними правами утримання реалізуються траншами: наприклад, позичальник випускає 3 різних транші облігації, де облігація «А» має перше право утримання, облігація «Б» - друге право утримання, а облігація «В» є субординованою. При цьому купони, прибутковості та інші параметри можуть суттєво відрізнятися відповідно до ризику власника не одержати виплат за боргом. Слід зазначити, що власники боргових зобов’язань із правом першого утримання можуть отримати всі свої гроші назад, якщо позичальник зможе зібрати достатньо грошей від продажу свого обтяженого майна, тому дуже важливо переконатися, що кредит забезпечений значною заставою як реальних, матеріальних активів.

Приклади:
Thames Water Utilities, FRN 28aug2042, GBP
Transmission Finance Dac, 2.701% 16oct2037, EUR

Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.