Ви перебуваєте в режимі підказок Вимкнути
Глосарій

10-K | 10-К

Категорія — Фінансова звітність
10-K - форма річного звіту, який зобов’язані публікувати американські компанії за підсумками фінансового року згідно з американським федеральним законодавством з цінних паперів.

Фінансовий рік компанія обирає самостійно. Він може дорівнювати календарному році і закінчуватися 31 грудня, а може закінчуватися будь-якої дати. Наприклад, у Apple фінансовий рік закінчується в останню суботу вересня, у Boeing 31 грудня.

Комісія з цінних паперів та бірж США формує критерії, згідно з якими компанії зобов’язані або не зобов’язані публікувати звіт за формою 10-K. До таких критеріїв відносять: країну проведення операцій компанії, громадянство топ-менеджменту, розташування активів, структуру акціонерів, лістинг цінних паперів на американських біржах та інші. Реєстрація компанія поза США не означає, що компанія може не публікувати 10-K. Одним із таких прикладів є компанія, зареєстрована в британському Саутгемптоні Carnival PLC, що має лістинг АДР на Нью-Йоркській Фондовій Біржі та зобов’язана публікувати звіт формою 10-K.

Якщо компанія зобов’язана публікувати 10-K, то вона повинна дотримуватись термінів публікації цього звіту за підсумками фіскального року в залежності від категорії емітента, яка визначається Комісією з цінних паперів та бірж США. Існує три категорії: large accelerated filer, accelerated filer і non-accelerated filer. Емітенти з першої категорії зобов’язані опублікувати звіт протягом 60 днів після закінчення фіскального року, другий — не пізніше 75 днів, третьої — не пізніше 90 днів.

10-K складається з 4 частин, кожна частина — з кількох пунктів. На прикладі річного звіту Apple за 2019 рік, який закінчився 28 вересня 2019-го, має такий вигляд:Мабуть, головною частиною, яка приваблює більшість користувачів форми 10-K (інвесторів в акції та облігації, аналітиків), є частина 2, у якій у пунктах 5–7A менеджментом проведено аналіз фінансового стану та наведено операційні дані з продажу. У пункті 8 знаходиться аудированная фінансова звітність, підготовлена за стандартами US GAAP та представлена у доларах США.Також варто зазначити, що компанії, окрім фінансової звітності у текстовій формі окремим документом, публікують звіти у форматі xlsx.Крім форми 10-K емітенти прикладають до неї необхідні програми. Наприклад, у тому числі можна зустріти опційну програму емітента; свідоцтво керівництва компанії про те, що 10-K виконано достовірно та відповідно до вимог, які накладає законодавство; список дочірніх компаній із зазначенням країни реєстрації.Терміни з цієї ж категорії
Терміни з цієї ж категорії

вивчити найповнішу базу даних

800 000

облігацій у всьому світі

Більше 400

джерела цін

80 000

акцій

9 000

ETF

відстежуйте свій портфель найефективнішим способом

  • скринінг облігацій
  • Watchlist
  • Excel ADD-IN
Необхідно зареєструватися для отримання доступу.