Приєднуйся до нас

Зв'яжіться з нами (наш номер в месенджерах: + 7 (921) 446-25-10)
×
Для відправки повідомлення потрібна реєстрація.
Будь ласка, перейдіть в форму реєстрації або авторизуйтеся на сайті.
×
Ваш запит відправлено. Найближчим часом з вами зв'яжуться менеджери Cbonds. Дякуємо!

Огляд ICU: Інфляція в Україні у травні уповільнилася до 11.7% р/р

June 12, 2018 | Cbonds

Інфляція у травні не змінилася м/м і уповільнилася до 11.7% р/р, найнижчого рівня з вересня 2016р. Але на решту 2018 інфляційні ризики залишаються високими.

Головним чинником уповільнення інфляції до 11.7% р/р у травні з 13.1% р/р у квітні було значне уповільнення росту цін на продукти харчування. Цей фактор, що є головним компонентом інфляції, зменшився до 13.7% р/р з 17.2% у квітні. Внесок цієї категорії знизився на 1.5 в.п., до 5.8 в.п. із загального показника на рівні 11.7% у травні. Крім того, уповільнилися темпи росту цін на алкогольні напої та тютюнові вироби -- до 19.4% р/р і на комунальні послуги -- до 4.9% р/р. Базова інфляція знизилася до 9.3% р/р. НБУ очікує уповільнення інфляції до 8.9% р/р на кінець 2018р.

Погляд ICU: Уповільнення росту цін на продукти харчування відбулося за рахунок кращого врожаю ранньої плодово-овочевої продукції та помірного уповільнення росту ціни на м'ясо. Водночас пропозиція м'ясних та молочних продуктів залишиться обмеженою. Також тривалі посухи зберігають ризики зростання продовольчих цін через гірший урожай зернових. Крім того, сприяти зростанню споживчих цін продовжать значний попит на тлі зростання споживчого кредитування та рівня доходів, а також підвищення світових цін на енергоносії. Таким чином, ми зберігаємо наш прогноз щодо інфляції на рівні 11.5% р/р на кінець 2018 року.

Організація: ICU

Повна назва організаціїICU
Країна ризикуUkraine
ГалузьFinancial institutions

Share:

Схожі новини:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×