Приєднуйся до нас

Зв'яжіться з нами (наш номер в месенджерах: + 7 (921) 446-25-10)
×
Для відправки повідомлення потрібна реєстрація.
Будь ласка, перейдіть в форму реєстрації або авторизуйтеся на сайті.
×
Ваш запит відправлено. Найближчим часом з вами зв'яжуться менеджери Cbonds. Дякуємо!

Огляд ICU: Ліквідність банківської системи України б'є рекорди

June 12, 2018 | Cbonds

У перший тиждень червня загальний обсяг ліквідності встановив черговий рекорд року, який і зберігатиметься найближчим часом. Це може спричинити додатковий тиск на гривню.

Після сплати Міністерством фінансів минулої середи погашення гривневих ОВДП, загальний обсяг ліквідності у банківській системі виріс до 118.6 млрд грн, рекордного обсягу з лютого 2016 року. Також до рекордного обсягу зросли і вкладення банків у депозитні сертифікати: загальний обсяг депсертифікатів досяг минулого тижня 78.3 млрд, також рекорду останніх двох років. При цьому залишки коштів на коррахунках банків у НБУ скоротились до 39 млрд грн, що на 5.3 млрд вище цьогорічного мінімального значення.

У підсумку, за чотири дні минулого тижня підтримку ліквідності та притік коштів у банки спричинили операції Держказначейства (3.4 млрд грн) та НБУ (0.3 млрд), тоді як відтік з резервних грошей у готівку склав 2.3 млрд грн. Тож загалом за чотири дні минулого тижня ліквідність зросла на 1.2 млрд гривень, піднявшись станом на ранок п'ятниці до 116 млрд.

Погляд ICU: Поточний тиждень не принесе суттєвих змін у ліквідності, адже не передбачається ні значного відтоку за податковими платежами, ні притоку через відшкодування ПДВ. Також не відбуватиметься значних виплат за гривневим боргом, а первинні розміщення ОВДП будуть зосереджені на валютних інструментах. Водночас, надлишкова ліквідність може бути спрямована на придбання валюти і валютних ОВДП, які останнім часом повертають собі популярність порівняно з гривневими інструментами.

Організація: ICU

Повна назва організаціїICU
Країна ризикуUkraine
ГалузьFinancial institutions

Share:

Схожі новини:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×