Приєднуйся до нас

Зв'яжіться з нами (наш номер в месенджерах: + 7 (921) 446-25-10)
×
Для відправки повідомлення потрібна реєстрація.
Будь ласка, перейдіть в форму реєстрації або авторизуйтеся на сайті.
×
Ваш запит відправлено. Найближчим часом з вами зв'яжуться менеджери Cbonds. Дякуємо!

Огляд ICU: Портфелі ОВДП переважно стабільні

June 12, 2018 | Cbonds

Минулого тижня на обсяг ОВДП в обігу впливали переважно їхнє погашення та часткове рефінансування. Цього тижня портфелі можуть поповнитись валютними інструментами після первинних розміщень.

На аукціоні минулого вівторка Мінфін залучив лише 0.9 млрд грн до бюджету, що дозволило рефінансувати менше третини виплат за гривневими ОВДП, а крім цього відбулося погашення і валютних облігацій. Тому більшість портфелів власників ОВДП скоротились, а загальний їх обсяг в обігу зменшився на 3.6 млрд грн за минулий тиждень. Найбільшого скорочення зазнали портфелі банків та небанківських установ, найменшого -- портфель фізичних осіб (залишився в районі 3 млрд грн). Нерезиденти зменшили вкладення лише на 0.4 млрд грн, до 10.4 млрд.

Цього тижня Мінфін планує розміщувати гривневі інструменти з термінами обігу від двох місяців до трьох років, а також валютні ОВДП з терміном погашення у січні 2020 року. Найімовірніше, попит буде зосереджений на валютних інструментах, що може дозволити Мінфіну до певної міри знизити вартість запозичень навіть порівняно з попереднім розміщенням доларових ОВДП. Але все залежатиме від попиту на них.

Погляд ICU: У червні відбуваються значні погашення валютних облігацій і необхідно поповнювати обсяг доступної валюти, особливо в умовах відсутності зовнішнього фінансування бюджету. Загалом протягом червня виплати за внутрішнім боргом у валюті перевищать півмільярда гривень. Тому Мінфін продовжить віддавати перевагу залученню валюти, обираючи найбільш оптимальний для себе рівень ставки відсікання.

Організація: ICU

Повна назва організаціїICU
Країна ризикуUkraine
ГалузьFinancial institutions

Share:

Схожі новини:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×