Приєднуйся до нас

Зв'яжіться з нами (наш номер в месенджерах: + 7 (921) 446-25-10)
×
Для відправки повідомлення потрібна реєстрація.
Будь ласка, перейдіть в форму реєстрації або авторизуйтеся на сайті.
×
Ваш запит відправлено. Найближчим часом з вами зв'яжуться менеджери Cbonds. Дякуємо!

Огляд ICU: НБУ не виключає подальшого підвищення облікової ставки

June 05, 2018 | Cbonds

Національний банк України може посилити монетарну політику та ввести валютні обмеження у разі відсутності чергового траншу від МВФ, заявив Яків Смолій, Голова НБУ.

Як заявив очільник регулятора, затримка чергового траншу від МВФ та, як наслідок, посилення інфляційного тиску можуть внести корективи у політику центрального банку, згідно з інформацією Інтерфакс-Україна. У цьому випадку Голова НБУ заявив про готовність посилювати <монетарні інструменти для стримування інфляції> і <вводити певні обмеження для запобігання можливого виведення капіталу>.

Крім того, Голова НБУ допускає вихід України на ринок єврооблігацій у разі затримки траншу від МВФ, однак <запозичення будуть у менших об'ємах та дещо дорожчими у порівнянні з минулими випусками облігацій>.

Також, у своєму сьогоднішньому прес-релізі про підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики щодо рівня облікової ставки 23 травня, НБУ зазначив, що може вдатися до подальшого підвищення облікової ставки для повернення інфляції до цілі у середньостроковій перспективі.

Погляд ICU: НБУ підкреслює свою готовність посилити монетарну політику, головним інструментом якої є облікова ставка. Згідно нашого базового сценарію, прийняття закону про Антикорупційний суд у червні дозволить Україні успішно узгодити з МВФ отримання чергового траншу цього року. Водночас навіть за цим сценарієм існують достатньо високі ризики перевищення фактичної інфляції над прогнозами НБУ, тож імовірність додаткового підвищення облікової ставки цього року є досить високою.

Організація: ICU

Повна назва організаціїICU
Країна ризикуUkraine
ГалузьFinancial institutions

Share:

Схожі новини:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×