Приєднуйся до нас

Зв'яжіться з нами (наш номер в месенджерах: + 7 (921) 446-25-10)
×
Для відправки повідомлення потрібна реєстрація.
Будь ласка, перейдіть в форму реєстрації або авторизуйтеся на сайті.
×
Ваш запит відправлено. Найближчим часом з вами зв'яжуться менеджери Cbonds. Дякуємо!

Огляд ICU: Ліквідність залишається високою

June 05, 2018 | Cbonds

Завдяки сплаті у травні щоквартальних та щомісячних податкових платежів, Держказначейство змогло збільшити залишки коштів на своїх рахунках та мінімізувати вплив на ліквідність.

Червень розпочався із залишком на Єдиному казначейському рахунку в сумі 11.5 млрд грн, що вдвічі більше, ніж місяць тому. При цьому, підсумковий вплив операцій ДКС на ліквідність у банківській системі був мінімальним - лише 0.4 млрд грн. Зростанню залишку коштів на ЄКР посприяло перерахування НБУ минулої середи чергового траншу перевищення доходів над витратами за 2017 рік. Таким чином, НБУ вже перерахував 32 млрд (15 у квітні та 17 у травні) з 44.6 млрд грн, що мають бути перераховані цього року.

Загалом протягом травня ліквідність зросла на 4.4 млрд грн завдяки притоку коштів від НБУ. Майже 4 млрд додаткової ліквідності було надано НБУ через операції з валютою, оскільки вже протягом семи тижнів НБУ здійснює лише викуп іноземної валюти. Вплив конвертації готівки у резервні гроші або навпаки був у підсумку мінімальним, у сумі 0.6 млрд грн, чим було компенсовано відтік за іншими автономними чинниками.

Погляд ICU: Загальний обсяг ліквідності продовжує коливатися на рівні вище 110 млрд грн і банки збільшують вкладення у депозитні сертифікати, що на минулому тижні перевищували 60 млрд грн. Поточний тиждень не буде пов'язаний зі значним відтоком ліквідності у бюджет, а негативний вплив може створювати конвертація резервних грошей у готівку та ймовірний продаж валюти Нацбанком. Водночас Держказначейство сплатить у середу близько 3 млрд грн (без врахування платежів на користь НБУ), чим може посприяти збереженню поточного рівня ліквідності.

Організація: ICU

Повна назва організаціїICU
Країна ризикуUkraine
ГалузьFinancial institutions

Share:

Схожі новини:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×