Приєднуйся до нас

Зв'яжіться з нами (наш номер в месенджерах: + 7 (921) 446-25-10)
×
Для відправки повідомлення потрібна реєстрація.
Будь ласка, перейдіть в форму реєстрації або авторизуйтеся на сайті.
×
Ваш запит відправлено. Найближчим часом з вами зв'яжуться менеджери Cbonds. Дякуємо!

Огляд ICU: Інтерес ринку до гривневих ОВДП зберігається

June 05, 2018 | Cbonds

За підсумками травня портфелі нерезидентів та небанківських установ скоротились, але збільшились вкладення інших категорій інвесторів, а нерезиденти частково рефінансували виплати.

Структура власників ОВДП у травні змінилася на користь банків та фізичних осіб. Портфель банків зріс на 4.6 млрд грн, до 354.5 млрд грн та 47.7% у загальному обсязі цих інструментів в обігу. А портфель фізичних осіб упритул наблизився до 3 млрд грн. При цьому небанківські установи зменшили вкладення в ОВДП за рахунок гривневих облігацій.

Варто ще раз підкреслити, що банки наростили вкладення у валютні ОВДП, а небанківські установи зменшували портфель гривневих облігацій. Приватні інвестори купували обидва види інструментів, тоді як нерезиденти продовжують віддавати перевагу саме гривневим.

У травні відбулося погашення короткострокових ОВДП, які розміщувались на початку року у період високого попиту на гривневі активи. У тому числі відбулось погашення CLN, що були випущені ICBC Standard Bank PLC на суму 138 млн грн. Натомість банк розмістив новий випуск на 250 млн гривень, з погашенням у 2021 році. Це продовжило тенденцію випусків кредитних нот (складають майже 64% вкладень нерезидентів в ОВДП), з термінами обігу понад один рік, адже понад 70% кредитних нот погашатимуться у 2020-2023 роках.

Погляд ICU: У травні формувалося зміщення акценту юридичних осіб та банків у бік валютних ОВДП, приватні інвестори вкладають кошти у різні валюти, а нерезиденти продовжують віддавати перевагу гривневим інструментам, частково зміщуючись у довші терміни обігу.

Організація: ICU

Повна назва організаціїICU
Країна ризикуUkraine
ГалузьFinancial institutions

Share:

Схожі новини:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×